Gdzie przechowywać różaniec?

Modlitwa różańcowa jest jedną z najpiękniejszych i najważniejszych modlitw. W związku z tym każdy chrześcijanin posiada w swoich zbiorach przynajmniej jeden różaniec, który pomaga odmawiać w skupieniu tę trudną modlitwę. O różaniec warto zadbać także wtedy, kiedy akurat go nie używamy.

Jak przechowywać różaniec?

Bardzo ważną rzeczą jest, by z różańcem obchodzić się w sposób godny. Nie przystoi niechlujnie rzucać go w kąt po zakończonej modlitwie albo wkładać do przypadkowego pojemnika z różnego rodzaju drobiazgami. Dobrze jest znaleźć dla niego czyste miejsce- w szafie, kredensie czy komodzie. Można umieścić go w szkatułce, obok biżuterii albo w pojemniku, który służy nam do przechowywania innych dewocjonaliów.

Pudełko na różaniec

Zanim jednak odłożymy różaniec na jego miejsce, warto wcześniej włożyć nasz sznur koralików do pudełeczka. Dzięki temu nie splącze się, ani nie zagubi. Pudełka na różaniec wykonane są z bardzo różnych materiałów. Najczęściej spotykane są te z tworzywa sztucznego, drewna, miękkich materiałów albo metalowe. Często można znaleźć na nich grawer z religijnym emblematem albo wypisaną okazją, na przykład „Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej”.

Szkatułki, pudełka czy metalowe pojemniki będą odpowiednie do każdego rodzaju różańca. Woreczki są szczególnie wygodne, kiedy nosimy różaniec przy sobie na co dzień. Można włożyć różaniec do środka, by zabezpieczyć go przez uszkodzeniem czy ubrudzeniem i schować do kieszeni albo schowka w aucie. Przedmioty związane z kultem religijnym, tak jak różaniec, są bardzo cennymi rzeczami. Warto więc o nie dbać, by służyły pomocą w modlitwie przez całe lata.