Jak przygotować się do roli rodzica chrzestnego?

Prośba o zostanie matką lub ojcem chrzestnym najczęściej kierowana jest do osób bliskich narodzonemu dziecku. Bycie rodzicem chrzestnym to przede wszystkim odpowiedzialność za wychowywanie dziecka w duchu wiary oraz religii. Pierwszym bardzo ważnym wydarzeniem jest Chrzest Święty, który stanowi pierwszy sakrament w życiu małego dziecka.

Pamiątka od rodziców chrzestnych

Rodzice chrzestni przede wszystkim są odpowiedzialni za przygotowanie białej szatki dla dziecka oraz świecy, które będą potrzebne podczas uroczystości przyjęcia Chrztu Świętego. Jednak oprócz tych elementów, rodzice chrzestni bardzo często pragną podarować dziecku piękną pamiątkę na całe życie. Ryngraf srebrny to doskonały wybór i wyjątkowy upominek. Odpowiedni grawer w postaci świętego obrazka lub właściwie dopasowanego napisu to najważniejszy element. Poza grawerem do ryngrafu należy dopasować odpowiedni łańcuszek, na którym dziecko będzie mogło nosić pamiątkę każdego dnia.

Jakie ryngrafy wybierać na pamiątkę Chrztu?

Ogromny wybór medalików dla dziecka na pamiątkę jego pierwszego sakramentu, może powodować trudności z dokonaniem ostatecznej decyzji. Bardzo istotny jest obrazek święty znajdujący się na grawerze. Warto wybierać takie, które swoją symboliką nawiązują do przyjęcia sakramentu i tym samym upamiętnią ten niezwykły dzień w życiu dziecka. Decyzja o wyborze pomiędzy złotem, a srebrem to bardzo indywidualna sprawa, która ma również znacznie mniejsze znaczenie.