Gdzie wieszamy obrazy religijne?

W każdym, chrześcijańskim domu znajduje się przynajmniej jeden obraz religijny. Czasami, są one prezentem z okazji ślubu lub okrągłej rocznicy jego zawarcia. Są też piękną pamiątką jubileuszy. Czasami po prostu, czujemy potrzebę umieszczenia ich na ścianie.

Gdzie najczęściej wiesza się obrazy religijne?

Zwyczajowo, powinny one znajdować się na honorowym miejscu. W centralnym pokoju, tak by mieli dostęp do nich wszyscy domownicy. Często jednak rezygnuje się z tego rozwiązania, na rzecz zawieszania obrazków religijnych w każdej sypialni. Nad kołyskami, wiesza się najczęściej reprodukcję przedstawiającą Anioła Stróża. Najpopularniejszy jego wizerunek przedstawia Anioła osłaniającego dzieci na mostku. Starsze dzieci wieszają na ścianach obrazy, które są pamiątką Pierwszej Komunii Świętej. Obrazy w sypialniach, pomagają w prowadzeniu intymnej rozmowy z Bogiem.

Czy obraz religijny to dobry pomysł na prezent?

Zdecydowanie tak! Obraz świetnie nadaje się na prezent, który zostanie prawdziwą pamiątką przechowywaną przez lata, a może nawet i pokolenia. Ważne tylko by obraz był piękny oraz symboliczny. Dobrze, by miał również odpowiednią oprawę oraz dedykację. Można, na przykład umieścić z tyłu ramy kartkę z życzeniami.