W jakich sytuacjach może przydać się krzyż św. Benedykta?

Moc krzyża św Benedykta tworzy niedostępną dla szatana tarczę, dzięki której możemy czuć się całkowicie bezpieczni. Warto wspomnieć również i o tym, że modląc się przez pośrednictwo świętego Benedykta, można uprosić u Boga bardzo wiele łask.

Kiedy krzyż św Benedykta jest przydatny?

drewniany krzyż benedyktyńskiJak wiadomo to krzyż św Benedykta oddala czarowników, broni człowieka przed czartem, niweczy zabobony i uzdrawia zwierzęta, które tknięte zostały zarazą. Medalik św. Benedykta bardzo często wykorzystywany jest także do nawracania grzeszników (zwłaszcza na łożu śmierci) oraz do przywracania zdrowia (zwłaszcza w przypadku plucia krwią czy kamicy żółciowej). Medalik św. Benedykta bardzo często noszony jest przez kobiety, które spodziewają się potomstwa, ponieważ krzyż św Benedykta zapewnia szczęśliwy poród. Bardzo wiele osób wierzy, że krzyż św Benedykta chroni również przed nieczystymi pokusami, piorunami i silnymi nawałnicami.

Jak korzystać z medalika św. Benedykta?

Medalik należy zawsze nosić przy sobie (najlepiej na szyi). W razie pojawienia się epidemii albo mniej lub bardziej niebezpiecznych chorób zaraźliwych, medalik św. Benedykta należy zawiesić na ścianach albo na drzwiach domu. Bardzo często przy budowanie nowego domu i kościoła medal św. Benedykta wmurowuje się bezpośrednio w fundamenty. Rolnicy aby pozbyć się plag i robactwa na polach i sadach mogą medal z krzyżem św Benedykta zakopać w ziemi. Poświęcony medalik umieszcza się także w studni. Pita woda daje zdrowie ludziom i zwierzętom, a co najważniejsze pomaga przy bardzo wielu chorobach takich jak np. niedomaganie trawienia, brak apetytu, czy problemach z wątrobą i żołądkiem.