Złoty krzyżyk na szyi

Złoty krzyżyk jest jednym z najpopularniejszych symboli chrześcijańskich, który wierni decydują się nosić na szyi. W miejscu reprezentatywnym, które każdy może zobaczyć. Nie oznacza to jednak, że złoty krzyżyk jest po prostu popularną biżuterią. Wręcz przeciwnie. Osoby, które interesuje ozdabianie się, zainteresują się setkami innych motywów.

Krzyż to symbol chrześcijaństwa. Przypomina, że obok radości, jaką ma w sobie człowiek wierzący, jest też pamięć o straszliwej męce jego Zbawiciela. Niegdyś był to powód hańby. Wieszano na nim przestępców i złoczyńców. Dziś z dumą złoty krzyżyk na szyi nosi wiele chrześcijan.
Dzisiaj to przed krzyżem wierni modlą się. Znajduje się w centralnym miejscu każdej katolickiej świątyni.

Krzyż jest bardzo prostym znakiem, składającym się z dwóch poprzecznie się przecinających linii. Wzornictwo w sklepach jubilerskich i w sklepach z dewocjonaliami jest bardzo zróżnicowane. Można zakupić złoty krzyżyk w bardzo prostej, czysto symbolicznej formie. Istnieją też krzyżyki z wizerunkiem ukrzyżowanego Chrystusa. Dla niektórych jest to niezrozumiałe, a dla innych oczywistym jest że Męka Pańska jest nieodłącznym elementem chrześcijańskiej wiary i świadomości. To dzięki Chrystusowi i jego ofierze, dokonało się zbawienie ludzkości. Złoty krzyżyk jest doskonałym sposobem na to, by wyrazić swoją religijność. W ten sposób można pokazać, że jest się chrześcijaninem i wyznaje się chrześcijańskie wartości.