Złoty medalik na bierzmowanie

Bierzmowanie to bardzo ważny czas dla każdego młodego człowieka. Przystępuje wtedy całkowicie do wspólnoty Kościoła i potwierdza wszystkie obietnice, które składali jego rodzice na Chrzcie Świętym. Do bierzmowania przygotowuje się trzy lata: czytając Biblię, ucząc się katechizmu. Wybiera się nowe imię: Imię to powinien nosić Święty Katolicki, który będzie patronował danej osobie.

To wszystko sprawia, że Bierzmowanie zasługuje na upamiętnienie. Nastolatek otrzymuje wtedy wiele darów Ducha Świętego, które umacniają go w wierze. Potwierdza też to, że czuje się katolikiem i chce dalej podążać ścieżką Pana Jezusa.

Na bierzmowanie dostaje się skromniejsze prezenty niż na komunię. Obdarowywany jest dojrzalszy i lepiej zdaje sobie sprawę z powagi uroczystości. Nie potrzebuje już dużych prezentów, ale ta okazja zasługuje na upamiętnienie. Najlepszym prezentem będzie ten, który pomoże świeżo bierzmowanemu na odpowiednie przeżywanie łączności z Bogiem. Może służyć ku temu złoty medalik, który będzie mógł zawsze nosić przy sobie.

Będzie to budowało jego pewność siebie (cały czas będzie czuł, że jest dzieckiem Pana Boga), a także asertywność: będzie świadczył o swojej wierze i nie ulegał panującemu trendowi ateizmu. Złoty medalik będzie pamiątką na całe życie, poza tym, może przedstawiać wizerunek Świętego lub Błogosławionego, aby przypominać tej młodej osobie, o osobistości, którą sobie wybrała za patrona.